“Çubuk-Akyurt arası minibüs seferi başlayacak”

akyurtotobus
Otobüs taşımacılığındaki şikayetlerin artması üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Metropol ilçe belediye ve belde belediye başkanları ile yaptığı toplantıda ulaşım ile ilgili sorunları masaya yatırdı.

Konu ile ilgili olarak Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca Belediye Meclisinde şu açıklamayı yaptı.” Ulaşım ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek İlçe, belde belediye başkanları ve EGO Genel Müdürünün de katıldığı bir toplantı yaptı. Bizde bu toplantıda ilçemiz ile ilgili sorunları aktardık.

Fiziki yapıları taşımacılığa müsait olmayan otobüslerin ayakta yolcu alınmaması için tedbir alınmasını istedik. Ayakta yolcu alınmadığı için mevcut araçların ihtiyaca cevap vermeyeceği bunun EGO ile takviye edilmesini istedik. Ayrıca Çubuk içerisinde şehirici çalışan minübüslerin bir kısmının da Çubuk-Ankara arası çalıştırılması teklifimiz uygun görüldü.

Servis taşımacılığı yapan yeşil kuşak otobüsler ilçe dışına çıkamıyordu. Bunun esnetilmesi için ve adedinin çoğaltılmasını da talep ettik. Fakat sayısının artırılmasını uygun görmediler. Bu otobüslerin Akyurt’a çalışabileceğini uygun gördüler. Çubuk-Akyurt arasında otobüs çalışmasını uygun gördüler. Şehriçinde çalışan minübüsler Akyurt Çubuk arası yolcu taşımacılığı yapacaklar” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s